KOSA

Beauty blic: Dorin Lucija Bajzec otkriva svoje beauty favorite

Rubrika koja će preokrenuti mnoge kozmetičke torbice!

Kada je beauty svijet u pitanju, sigurno ne postoji ništa zanimljivije od zavirivanja u tuđe kozmetičke torbice. Često skrolajući Instagramom naš pogled okupiraju njegovane i sređene djevojke čiji besprijekorni izgled nas ostavlja s bezbroj upitnika iznad glave, pa smo baš iz tog razloga odlučili napraviti pretres kozmetičkih torbica i sve tajne izvesti na čistac!

Sigurno niti jedan svijet nije dinamičan kao onaj beauty, budući da svakodnevno svjedočimo novim, privlačnim proizvodima koji svojim izgledom i mirisom zovu da ih probamo. No, iako je beauty rutina sasvim individualna stvar, ponekad nije naodmet zaviriti u njegu drugih djevojaka te prisvojiti neke savjete kako bi svoj izgled zaista doveli do perfekcije. Istina je kako živimo u užurbanom svijetu u kojem baš i nemamo toliko vremena posvetiti se sebi, ali ovaj izgovor definitivno nije opravdanje za preskakanje njege koja je našoj koži i kosi potrebna. S time je dobro upoznata i naša prva gošća nove rubrike 'Beauty blic', Dorin Lucija Bajzec, koja stoji iza mnogima omiljenog bloga Lucissima, a trenutno živi na relaciji Gdanjsk-Zagreb.

Stalna putovanja i obaveze ovoj lijepoj blogerici nisu izgovor da od svoje beauty rutine digne ruke, već je živući dokaz kako se uvijek može pronaći koja minuta za posvetiti se sebi: "Puno pažnje pridajem njezi lica i kose. Dakle, svako jutro lice očistim blagim mlijekom, a trenutno koristim Chanel Le Lait Fraicher D'Eau. Potom nanosim losion Biologique Recherche P50W koji dubinski čisti i obnavlja kožu, zatim njihov hranjivi serum Amniotique i bogatu hidratizirajuću kremu za lice VG Derm također branda BR, dok za područje oko očiju obožavam koristiti Lancome Genifique Yeux. Navečer, šminku skidam s istim mlijekom za čišćenje lica, a potom nanosim Lancome serum i noćnu kremu iz linije Genifique. Ako se pitate kako imam živaca nanositi sve ove proizvode i zašto to sve koristim ovako mlada, moj odgovor je da za ljepotu uvijek imam vremena jer ovaj proces traje doslovno par minuta te mislim da svaka žena toliko vremena može izdvojiti za sebe. Također, pridajem pažnju njezi lica jer u svojim tridesetima, četrdesetima želim imati blistav, njegovan ten."

Dorin ističe kako je totalni freak kada je riječ o proizvodima za njegu lica, ali i preparativne kozmetike, no iako rado isprobava novitete, nekih proizvoda se ipak redovito pridržava: "Obožavam Biologique Recherche kozmetiku. Prije godinu dana, nakon mnogih preporuka, otišla sam ondje na analizu kože i kupila preporučene proizvode te sam od tada 'ovisna' o njima. Imam izrazito suhu kožu, stoga koristim isključivo proizvode koji koži pružaju vlažnost i elastičnost. Na primjer, moji favoriti su losion Biologique Recherche P50W, serum Biologique Recherche Amniotique E i krema za lice također branda BR VG Derm. Za njegu tijela najradije biram Elizabeth Arden kremu za tijelo 'Green Tea Honey Drops'."

Kako je kosa ukras svake žene, Dorin je i dalje vjerna svom salonu u Zagrebu, pa redovito odlazi na hair spa tretmane u Ruža Institut Kerastase. Budući da zimi naša kosa zahtijeva malo drugačiju i intenzivniju njegu, ova lijepa blogerica svoju kosu njeguje i Kerastase proizvodima, a trenutno joj je omiljena linija Extentioniste. Svi znamo kako je štetno izlagati kosu peglama i sušilima koji zbog visoke temperature ostavljaju štetne posljedice za našu kosu, a taj savjet je Dorin itekako usvojila, pa svoju kosu brzinski posuši sušilom te na vrhove nanosi ulje Kerastase Elixir Ultime. Nadalje, Dorin je poznata po prirodnom i svježem looku koji je ove sezone sve popularniji, pa se tako njezina make up rutina sastoji od svega nekoliko proizvoda jer ipak je manje više: Trenutno koristim hidratantnu bb kremu Waso Shiseido koja sadrži SPF 30 jer ne izlazim iz kuće bez zaštitnog faktora. Obraze ističem Elizabeth Arden paletom rumenila i bronzera te kao finish touch za savršeni sjaj nanosim Armani tekući highlighter. Na usne obavezno Avene Cold Cream Lip Cream a potom neki ruž u boji mesa.

Foto: Privatni album
Objavljeno: 07.02.2019. u 10:50

IZ RUBRIKE

vrh stranice
p p