KULTURA

Ovo su dobitnici prestižne nagrade Emmy koji su obilježili jučerašnju večer!

74., povijesna dodjela kultne televizijske nagrade
74. Primetime dodjela Emmyja emitirana je na NBC-u u ponedjeljak, 12. rujna, a ovogodišnja je ceremonija, možemo slobodno reći, bila povijesna. Kreatorica i zvijezda sitcoma “Abbott Elementary”, Quinta Brunson, prva je crnkinja koja je dobila tri nominacije za komediju u istoj godini i ujedno je postala najmlađa crnkinja koja se ikad natjecala u kategoriji komedije, dok je popularna serija “Squid Game” prilično očekivano postala prva neengleska serija koja je dobila nominaciju za Emmy za izvanredno dramsko ostvarenje…

Serija "Succession" imala je uvjerljivo najviše nominacija od bilo koje serije, njih čak 25, a osvojila je nagradu za najbolju dramsku seriju, dok je Matthew Macfaden osvojio nagradu za najboljeg sporednog glumca u dramskoj seriji. "Ted Lasso" je zaradio nevjerojatnih 20 nominacija i osvojio nagradu za najbolju komediju. "White Lotus" proglašena je najboljom serijom u limited izdanju, a nekoliko je glumaca iz serija također ponijelo nagrade kući. Što se najuspješnijih glumica tiče, sa samo 26 godina, fantastična Zendaya iz "Euphorije" najmlađa je osoba koja je dvaput osvojila nagradu za najbolju glavnu glumicu, dok je genijalna Amanda Seyfried osvojila nagradu za ulogu osnivačice Theranosa - Elizabeth Holmes u filmu “Dropout”. Potpuni popis pobjednika i nominiranih u glavnim kategorijama potražite u nastavku članka!

Najbolje dramske serije:

Better Call Saul

Euphoria

Ozark

Severance

Squid Game

Stranger Things

Succession (WINNER)

Yellowjackets

 

Najbolji glumci u dramskim serijama:

Adam Scott, Severance

Bob Odenkirk, Better Call Saul

Brian Cox, Succession

Jason Bateman, Ozark

Jeremy Strong, Succession

Lee Jung-jae, Squid Game (WINNER)

 

Najbolje glumice u dramskim serijama:

Jodie Comer, Killing Eve

Laura Linney, Ozark

Melanie Lynskey, Yellowjackets

Reese Witherspoon, The Morning Show

Sandra Oh, Killing Eve

Zendaya, Euphoria (WINNER)

 

Najbolji sporedni glumac u dramskoj seriji:

Billy Crudup, The Morning Show

John Turturro, Severance

Kieran Culkin, Succession

Matthew Macfadyen, Succession (WINNER)

Nicholas Braun, Succession

Oh Young-soo, Squid Game

Park Hae-soo, Squid Game

Christopher Walken, Severance

 

Najbolja sporedna glumica u dramskoj seriji:

Christina Ricci, Yellowjackets

Julia Garner, Ozark (WINNER)

J. Smith-Cameron, Succession

Jung Ho-yeon, Squid Game

Patricia Arquette, Severance

Rhea Seehorn, Better Call Saul

Sarah Snook, Succession

Sydney Sweeney, Euphoria

 

Najbolje komične serije:

Abbott Elementary

Barry

Curb Your Enthusiasm

Hacks

The Marvelous Mrs. Maisel

Only Murders in the Building

Ted Lasso (WINNER)

What We Do in the Shadows

 

Najbolji glumac u komičnoj seriji:

Bill Hader, Barry

Donald Glover, Atlanta

Jason Sudeikis, Ted Lasso (WINNER)

Martin Short, Only Murders in the Building

Nicholas Hoult, The Great

Steve Martin, Only Murders in the Building

 

Najbolja glumica u komičnoj seriji:

Elle Fanning, The Great

Issa Rae, Insecure

Jean Smart, Hacks (WINNER)

Kaley Cuoco, The Flight Attendant

Quinta Brunson, Abbott Elementary

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel

 

Najbolji sporedni glumac u komičnoj seriji:

Anthony Carrigan, Barry

Brett Goldstein, Ted Lasso (WINNER)

Bowen Yang, Saturday Night Live

Henry Winkler, Barry

Nick Mohammed, Ted Lasso

Tobeeb Jimoh, Ted Lasso

Tony Shalhoub, The Marvelous Mrs. Maisel

Tyler James Williams, Abbott Elementary

 

Najbolja komična glumica u komičnoj seriji:

Alex Borstein, The Marvelous Mrs. Maisel

Hannah Einbinder, Hacks

Hannah Waddingham, Ted Lasso

Janelle James, Abbott Elementary

Juno Temple, Ted Lasso

Kate McKinnon, Saturday Night Live

Sarah Niles, Ted Lasso

Sheryl Lee Ralph, Abbott Elementary (WINNER)

 

Najbolje ograničene serije:

Dopesick

The Dropout

Inventing Anna

Pam and Tommy

The White Lotus (WINNER)

 

Najbolji glumac u ograničenoj seriji:

Andrew Garfield, Under the Banner of Heaven

Colin Firth, The Staircase

Himesh Patel, Station Eleven

Michael Keaton, Dopesick (WINNER)

Oscar Isaac, Scenes from a Marriage

Sebastian Stan, Pam & Tommy

 

Najbolja glumica u filmu ili ograničenoj seriji:

Amanda Seyfried, The Dropout (WINNER)

Julia Garner, Inventing Anna

Lily James, Pam & Tommy

Margaret Qualley, Maid

Sarah Paulson, Impeachment: American Crime Story

Toni Collette, The Staircase

 

Najbolji sporedni glumac i filmu ili ograničenoj seriji:

Murray Bartlett, The White Lotus (WINNER)

Jake Lacy, The White Lotus

Peter Sarsgaard, Dopesick

Michael Stuhlbarg, Dopesick

Seth Rogen, Pam & Tommy

Steve Zahn, The White Lotus

 

Najbolja sporedna glumica u ograničenoj seriji:

Alexandra Daddario, The White Lotus

Connie Britton, The White Lotus

Jennifer Coolidge, The White Lotus (WINNER)

Natasha Rothwell, The White Lotus

Kaitlyn Dever, Dopesick

Mare Winningham, Dopesick

Sydney Sweeney, The White Lotus

 

Foto: Instagram
Objavljeno: 13.09.2022. u 10:19

IZ RUBRIKE

vrh stranice
p p